Интер - Сасуоло
Снимка: twitter.com/inter_en

Сасуоло шокира Интер насред Милано – ВИДЕО

Сасуоло победи изненадващо Интер с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Загубата е втора поред за нерадзурите. Освен това шампионите имат само един успех в пет срещи.

Домакините бяха без наказаните Бастони и Брозович, както и без контузените Кореа, Госенс и Васино. И двете попадения за Сасуоло паднаха още преди почивката. Точни бяха Джакомо Распадори и Джанлука Скамака. Распадори вкара в осмата минута след неубедителна намеса на Ханданович. В 26-ата минута Хамед Траоре центрира към Джалука Скамака, който стреля отблизо с глава и с помощта на рикошет направи 0:2.

Интер натисна и Милан Шкриняр и Роберто Галярдини можеха да се разпишат, но не успяха. През втората част Един Джеко на два пъти се озова на отлични позиции, но Консили спаси. В добавеното време Стефан де Фрай все пак вкара, но ВАР отмени попадението заради игра с ръка.

Интер остава втори в класирането с 54 точки. Лидерът Милан има 56. Наполи обаче ще излезе първи, ако утре победи във визитата си на Каляри.