Милан - Сасуоло
Снимка: twitter.com/acmilan

Сасуоло изненада лошо Милан – ВИДЕО

Милан записа втора поредна загуба в Серия А, след като падна от Сасуоло с 1:3. Преди седмица росонерите паднаха с 3:4 от Фиорентина. В първите 12 кръга Милан имаше 11 победи и реми.

Тимът на Стефано Пиоли поведе с гол на Алесио Романьоли. Той засече с глава центриране на Тео Ернандес в 21-ата минута. Само три минути по-късно обаче Джанлука Скамака изравни за Сасуоло. В 33-ата минута гостите поведоха. Скамака стрела, вратарят Майк Менян изби, но топката се удари в Симон Кяер и влезе във вратата.

След почивката Милан натисна, а Рафаел Леао и Златан Ибрахимович пропуснаха да изравняват. Сасуоло обаче стигна до трети гол благодарение на Доменико Берарди. В 77-ата минута Романьоли беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Грегори Дефрел. С човек по-малко Милан нямаше много възможности да върне дори гол.

Така Милан остава с 32 точки на второ място. Лидерът Наполи играе по-късно.