Сасуоло - Рома

Сасуло спря Рома за Топ 4 – ВИДЕО

Рома допусна грешна стъпка в битката за топ 4 в Серия А. Вълците направиха 0:0 със Сасуоло в мач от предпоследния 37-ми кръг на шампионата.

Сасуоло оцеля след две греди и отменен гол

На „Мапей Стейдиъм“ в малкия северен град вълците нападаха усилено и бяха близко до гола на няколко пъти. Изстрели на Един Джеко и Патрик Клуйверт обаче срещнаха гредите. , В 93-та минута централният бранител на римляните Феедерико Фацио все пак вкара гол. Попадението обаче бе отменено заради засада на Джеко.

По този начин Рома има 63 точки и заема пета позиция в класирането. Столичани са на две точки от четвъртия Аталанта, който тази вечер гостува на Ювентус. Милан също има шанс да изпревари Рома, ако взе домакинството си на Фрозиноне. Сасуоло е на 10-то място в актив от 43 точки.

Каляри се спаси след 1:1 с Дженоа

Каляир измъкна 1:1 в Генуа и си осигури още един сезон в Серия А. Южняците имат вече 41 точки, 4 повече от Дженоа. Домакините дори можеха да загубят. Кришито обаче дузпа в последната минута за 1:1. Дженоа е 17-и с 37 точки. 18-тият Емполи има 35 и мач по-малко. Той е домакинство на Торино.