Ювентус - Сасуоло
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Сасуоло наказа Ювентус в 95-ата минута

Сасуоло взе знаменита победа над Ювентус насред Торино. Тя е едва втора в историята на скромния тим над бианконерите. Сасуоло спечели с 2:1 в десетия кръг на Серия А, като вторият гол падна в 95-ата минута. Така беше прекъсната и серията на Старата госпожа от 9 поредни срещи във всички турнири без загуба.

Ювентус доминираше и удари греда още във втората минута чрез Леонардо Бонучи. Паоло Дибала повтори упражнението в 37-ата минута. Гостите обаче търпеливо изчакаха своя момент и в 44-ата минута вкараха за 0:1. Дефрел изведе Фратези и той преодоля Перин за 0:1.

След почивката Дибала и Куадрадо бяха близо до изравняване, но не сполучиха. След пак четвърт час преди края Юве направи 1:1. Дибала центрира от пряк свободен удар, а Маккени вкара, за да възстанови паритета. Старата госпожа натисна, но безуспешно. Вместо това при последната си контраатака Сасуоло направи 1:2. Берарди изведе Максим Лопес и той донесе успеха.

Така Ювентус не успя да заради Масимилиано Алегри в неговия мач номер 200 начело на тима в елита. Освен Алегри само двама други треньори са достигали тази кота в Юве – легендите Джовани Трапатони и Марчело Липи.