Сърбия - Португалия

Сърбия обърна Португалия, Чехия спря Белгия

Сърбия направи втори пореден обрат в световните квалификации. След като в първия си мач измъкнаха 3:2 от Република Ирландия, снощи съседите направиха 2:2 с Португалия.

Иберийците поведоха набързо с 2:0. Диого Жота направи 0:1 още в 11-ата минута. Пак той вкара за 0:2 след половин час игра. След почивката обаче Сърбия намали много бързо пасива си – направи го Митрович за 1:2. А после Филип Костич вкара за 2:2. И в двата случая асистенциите бяха на Радонич.

В третата минута на добавеното време Кристиано Роналдо прати топката зад голлинията. Страничният рефер обаче не видя това и не отсъди гол. После добавката беше изчистена от голлинията. ВАР в квалификациите обаче няма. Роналдо получи жълт картон за протест, а след края на мача хвърли капитанската си лента на земята.

В друг мач от тази група Република Ирландия падна от Люксембург с 0:1 като домакин. Люксембург спечели едва за четвърти път като гост в квалификационната си история. Досега страната имаше 3 успеха, 10 ремита и 111 загуби.

Чехия спря Белгия

Чехия направи 1:1 с отбор номер едно в световната ранглиста – Белгия. Провод откри в 50-ата минута след пас на Янкто. Десет по-късно Лукаку направи 1:1. Голмайсторът получи добър пас от Де Бройне, завъртя се и стреля, за да прати топката в мрежата.