Сърбия

Сърбия стана европейски шампион по волейбол

Сърбия триумфираха за трети път в своята история с европейската титла по волейбол. Сърбите надиграха Словения във финала в Париж с 3:1 гейма. В в отделните части резултатът бе 19:25, 25:16, 25:18, 25:20.

Първият гейм отиде на сметката на словенците, които започнаха много вдъхновено и записаха пет блокади срещу една за съперника. След това обаче тимът на Слободан Ковач се окопити и не остави шанс на сърцатите играчи на Алберто Джулиани.

За победителите най-резултатен беше Александър Атанасиевич с 22 точки (17 от атака, 4 от блокада и 1 от сервис). 20 точки добави и Уруш Ковачевич. За словенците Клемен Чебул се отчете с 15, а Ален Пайенк добави 12.

Сърбия стана европейски шампион за трети път в своята история. Досегашните бяха през 2001 (под името Югославия) и 2011-а. И в двата случая тимът победи в спора за титлата Италия.

Словения пък загуби втори финал. През 2015 отборът отстъпи на Франция.