Сани Жекова шеста в Пьонгчанг

Александра Жекова се класира на шеста позиция в сноуборд кроса в Пьонгчанг. Тя се представи много силно в цялото състезание, но малко не ѝ стигна за медал. Това е най-доброто представяне на българските атлети до момента.

Жекова беше девета в квалификациите, а после спечели четвъртфинала си. Сани остана трета в полуфинала, но така се класира за големия финал.

Шампионка стана италианката Микаела Молиоли. Втора остана 16 годишната французойка Жулиа Де Соуса, а трета – Ева Самкова от Чехия.

Джакобелис пак не взе медал

Линдзи Джакобелис отново остана без своя мечтан медал. Най-добрата в спорта извън Олимпиадите остана .03 секунди от подиума. Това е четвърта Олимпиада за Джакобелис, която иначе има пет титли от Световно първенство и е 10 пъти шампион от X Games.