Дортмунд - Гладбах, Санчо

Санчо класира Борусия Дортмунд на полуфинал за купата

Джейдън Санчо класира Борусия Дортмунд на полуфинал в турнира за купата на Германия. Жълто-черните преодоляха Борусия Мьонхенгладбах след 1:0 в четвъртфинала.

През първото полувреме Маркус Тюрам реализира гол за домакините от Гладбах. Попадението обаче беше отменено след намеса на ВАР заради засада. Ерлинг Холанд повтори упражнението след паузата. ВАР обаче отсъди засада и на норвежкия нападател. В 66-та минута Джейдън Санчо се разписа за 0:1 и този път проблеми нямаше. Той вкара след асистенция на Марко Ройс. Голът е 12-и за Санчо този сезон.

В добавеното време Махмуд Дауд и Рами Бенсебайни се спречкаха, при което главният съдия показа жълти картони и на двамата, а това се оказа втори такъв за футболиста на Дортмунд. Така Дауд беше изгонен.

Загубата е четвърта поред за Гладбах. Всичките дойдоха, след като треньорът Марко Розе обяви, че от лятото ще поеме състава от Дортмунд.

Ранният четвъртфинал – между Ян Регенсбург и Вердер – беше отложен поради заразени с коронавирус в състава на Регенсбург. Днес са останалите два четвъртфинала: Есен – Холщайн Кийл и Лайпциг – Волфсбург.