Фиорентина - Сампдория
Снимка; ЕРА/БГНЕС

Сампдория взе първа победа за сезона – ВИДЕО

Сампдория спечели при гостуването си Фиорентина с 2:1. Това беше първи двубой от третия кръг на италианската Серия А. Успехът е първи за генуезците през сезона.

Нападателят на генуезците Фабио Куалярела откри от дузпа в края на първото полувреме. Драмата в сблъсъка се разви в заключителните 20 минути. Душан Влахович възстанови паритета в 72-та минута. Малко след това Мортен Торсби върна аванса на Сампдория, но попадението беше отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка на Лоренцо Тонели. Гостите обаче ликуваха с трите точки след страхотен прехвърлящ удар на Валерио Вере. Той беше изведен с дълъг пас от вратаря Емил Аудеро.

Фиорентина записа втора поредна загуба, след тази от Интер. В класирането двата отбора са един до друг – виолетовите са 13-и, а генуезци – 14-и.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Андрей Гълъбинов и Специя, а Сампдория приема Лацио.