Сампдория - Интер

Сампдория спря серията на Интер – ВИДЕО

Сампдория сложи край на страхотната серия на Интер от осем поредни победи в Серия А. Генуезците спечели срещата от 16-ия кръг на първенството с 2:1 у дома.

На „Луиджи Ферарис“ нерадзурите имаха ранен шанс да поведат в резултата, но Алексис Санчес пропусна дузпа. При добавката пък Ашли Йънг уцели гредата. Десет минути по-късно домакините също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Антонио Кандрева обаче не сбърка и даде преднина на Сампдерия. Кандрева е в Генуа под наем именно от Интер. Любопитно е, че преди тази дузпа реферът на два пъти не уважи претенциите на Самп за дузпа. В 38-та минута тимът на Клаудио Раниери удвои преднината си с гол на Кейта Балде.

Играчите на Антонио Конте натиснаха след почивката в търсене на обрат. Те намалиха в 65-та минута чрез Стефан де Врай. Интер натисна здраво до края, но не успяха да изравни. Шансовете за това пропуснаха Лукаку и Перишич.

Нерадузирите записаха второ поражение от началото на сезона и остават на втора позиция в класирането с 36 точки, една по-малко от градския си съперник Милан, който тази вечер приема Ювентус. Сампдория заема 11-то място с 20 точки.

Рома се изкачи до трето място с 3:1 над Кротоне. Борха Майорал вкара два, а Мхтарян се разписа от дузпа за вълците.