Мохамед Салах

Салах вкара четири гола, Ливърпул победи с 5:0

Мохамед Салах вкара четири гола за Ливърпул при победата с 5:0 над Уорфорд. Всеки от тях беше красив по свой начин, а с разгромния успех червените забравиха загубата от Манчестър Юнайтед преди седмица.

Салах откри още в третата минута. Той настигна подаване на Мане, финтира Мигел Бритос, който се строполи на тревата и преодоля Карнезис. Това бе 33-и гол за египтянина през сезона. Второто попадение дойде малко преди почивката. Анди Робъртсън центрира и Салах от пет метра нямаше как да пропусне – 2:0.

Първи хеттрик за Салах

През второто полувреме Роберто Фирмино реши да покаже, че и той може да бележи красиво. Бразилецът се разписа с пета, а асистенцията бе на Салах. Снегът и студът направиха мача след почивката по-безинтересен. Или поне докато не се развихри голмайсторът на Ливърпул. 13 минути преди края падайки, той се разписа по някакъв начин за 4:0. Това бе и първият му хеттрик за клуба. Четвъртото попадение за Салах и пето за Ливърпул бе с удар, който едва не скъса мрежата. Голът дойде в 85-а минута и бе 28-и за него през сезона във Висшата лига.