Салах, Мидтиланд - Ливърпул

Салах счупи рекорд на Ливърпул, Аталанта отстрани Аякс

Мохамед Салах стана най-резултатният футболист на Ливърпул в Шампионската лига с гола си срещу Мидтиланд. Шампионът на Англия, вече осигурил си първото място в групата, направи 1:1 в Дания.

Салах откри резултата още в 55-ата секунда. Това е и най-бързият гол за червените в турнира и номер 22 за египтянина в Шампионската лига. Така Салах изпревари с едно попадение Стивън Джерард. Нападателят има общо 106 гола в 170 мача за клуба.

До почивката Жота и Ориги изпуснаха шансове да направят 0:2. След паузата Мидтиланд игра по-добре. Евандер удари греда, а Шолц изравни от дузпа. ВАР пък отмени голове и за двата тима. За домакините – за засада, за Садио Мане – за игра с ръка.

Юрген Клоп пусна най-младият титулярен състав на Ливърпул въобще в историята на турнира. Освен това през второто полувреме дебютира тийнейджърът Били Куметио. На 18 години и 25 дни французинът стана най-младият играч на червените в Шампионската лига.

В другия мач в групата Аталанта победи Аякс с 1:0 като гост. Голът в Амстердам реализира Муриел в 85-ата минута. Малко преди това Хравехберх от Аякс получи червен картон. Иначе домакините доминираха, но имаха само две добри положения.

Така Ливърпул завърши първи с 13 точки, а Аталанта е втори с 11. Аякс остана трети със 7 точки и отива в Лига Европа, Мидтиланд е четвърти с 2 точки.