Ливърпул, Салах
Снимка: twitter.com/LFC

Салах изведе Ливърпул до първа победа като гост

Мохамед Салах вкара и двата гола за Ливърпул за победата с 2:1 над Тотнъм като гост. Червените нямаха успех навън досега през сезона, като в петте си визити до момента имаха само две точки. Освен това мърсисайдци сложиха край на серията си от две поредни загуби. Те паднаха от последните – Лийдс и Нотингам Форест.

Тимът на Юрген Клоп направи много силно първо полувреме, в което вкара и двата гола. Салах беше точен в 11-ата и 40-ата минута. След почивката Тотнъм атакува мощно, но върна само едно попадение чрез Хари Кейн в 70-ата минута. Иван Перишич пък удари две греди.

Загубата е трета за шпорите в последните четири мача. Столичани остават четвърти в класирането с 26 точки. Ливърпул пък се изкачи до осмата позиция с 19 точки.