Мохамед Салах Ливърпул
Салах празнува победния си гол

Салах и Мане измъкнаха Ливърпул в Лондон

Ливърпул излъга Кристъл палас с 2:1 в първия мач от кръга във Висшата лига. Червените изоставаха след едно полувреме игра, но след голове на Садио Мане и Мохамед Салах взеха трите точки в Лондон. Така мърсисайдци зарадваха мениджъра Юрген Клоп за неговия мач номер 100 във Висшата лига.

Мачът не тръгна никак добре за Ливърпул. Неразчетено излизане на Лорис Кариус в 13-а минута доведе до дузпа за нарушение срещу Заха. Капитанът на домакините Лука Миливоевич с хладнокръвен удар направи 1:0. Малко по-късно Садио Мане пробва да си изпроси дузпа, но получи жълт картон за симулация. Пет минути негов гол беше отменен заради засада.

Обратът след почивката

Мане обаче изравни още в 49-ата минута. Той бе изведен от Джеймс Милнър и вкара с левия крак за 1:1. Това е 43-и гол за него във Висшата лига. Така Мане се изравни със сънародника си Демба Ба – сенегалецът с най-много попадения в Англия.

Клоп трябваше да се справя и с контузия на Адам Лалана. Той влезе като резерва и излезе пет минути след това. Мениджърът смени схемата и да заиграе с трима в защита. Червените все се събудиха и натиснаха в края. В 84-а минута Салах реализира за 1:2. Той отбеляза 29-ия си гол във Висшата лига за сезона. Освен това той се разписа в 21-и различен мач, което до момента са правили само Кристиано Роналдо и Робин ван Перси.