Египет - ДР Конго

Египет продължава напред, Салах вкара – ВИДЕО

Египет се класира за осминафиналите на Купата на африканските нации. Това стана факт след успеха с 2:0 над Демократична република Конго с 2:0 в Кайро. Така домакините са на осминафинал, докато ДР Конго отпада след две последователни поражения.

Египтяните решиха всичко в своя полза още през първото полувреме. Тогава те реализираха и двете попадение в срещата. Ахмед Ел Мохамади откри след 25 минути. В края на първата част голямата звезда Мохамед Салах откри сметката си на първенството. Той се разписа след пас на Трезеге.

През вторите 45 минути конгоанците опитаха да се завърнат в мача. Те обаче така и не намериха верния път към вратата на Египет.

Зимбабве измъкна 1:1 от Уганда

В другия двубой от групата Уганда и Зимбабве завършиха наравно 1:1. Угандийците откриха чрез Емануел Окви, но Кама Билиат изравни в края на първата част. Уганда има актив от четири точки, докато Зимбабве е с една.

В последните мачове от групата Египет играе с Уганда, докато ДР Конго се изправя срещу Зимбабве.