Реал - Ювентус
Матюити вкарва третия гол за Юве

Съдия прецака героичен Ювентус на „Бернабеу“

Английският рефер Майкъл Оливър се превърна в главно действащо лице на реванша между Реал Мадрид и Ювентус. Бианконерите играха великолепно и вкараха три гола на „Бернабеу“, за да изравнят общия резултат до 3:3. В добавеното време обаче съдията подари дузпа на Кралския клуб. След много скандали и разправии, Роналдо вкара за 1:3 и прати Реал на полуфиналите.

Двубоят започна по мечтан начин за Ювентус, който поведе още във втората минута. Кедира прати топката в наказателното поле, а Марио Манджукич реализира с глава. В седмата минута гостите бяха близо до втори гол, но Кейлор Навас спаси на два пъти. Малко по-късно Гарет Бейл на два пъти не успя да изравни. После Иско прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено заради засада. В 37-ата минута Лихщайнер центрира и Манджукич отново смълча „Бернабеу“ с втори гол с глава. В добавеното време Рафаел Варан можеше да намали преднината на Ювентус, но изстрелът му се отби от гредата.

Юве по пътя на Рома

Шокът за Белия балет стана пълен в 60-ата минута. Кейлор Навас не успя да хване топката след центриране на Дъглас Коста и Блез Матюиди я довкара в мрежата за 0:3. Така Ювентус изравни общия резултат от двата мача. И тръгна по пътя на Рома, който ден по-рано навакса три гола пасив срещу Барселона.

Спорна дузпа за Реал

В последните секунди от триминутното продължение на мача съдията Майкъл Оливър свири доста спорна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Меди Бенатия срещу Лукас Васкес. Буфон пък получи червен картон за бурната си реакция и така на вратата на Юве застана Войчех Шчесни. Той обаче не успя да отрази мощния удар на Кристиано Роналдо от бялата точка. Така португалецът драматично прати Реал на полуфиналите.

Жребият е в петък, от 13:00 часа българско време.