ЦСКА-София

Съдийска тесла изхвърли ЦСКА-София

ЦСКА-София отпадна от Лига Европа след загуба с 0:1 от Зоря Луганск. Първият мач преди седмица завърши наравно – 1:1. Така украинският тим продължава напред с общ резултат 2:1.

Огромна вина за отпадането на червените има френският рефер Амаури Делеру. Той не отсъди чиста дузпа в 21-а минута в полза на българския тим. В последвалата атака Турицов бе изгонен със заслужен червен картон. Това обаче нямаше да се случи, ако съдията бе отсъдил наказателен удар.

Преди седмица червените също се оплакаха от рефера. Тогава обаче той даде дузпа в полза на Зоря за игра с ръка. Именно от нея украинците изравниха.

Иначе домакините трябваше да правят смяна още в 4-ата минута. Тогава се контузи Абу Хана. Малко по-късно Соу имаше шанс да вкара за 0:1, но се забави. Първият удар за домакините бе в 17-а минута. Шутът на Юрченко обаче беше слаб. После и Малинов стреля неуспешно. Именно той отправи удара в 21-а минута, който се отби в ръката на защитник.

Дори и след червения картон ЦСКА-София имаше шансове. Първо в 28-а минута Евандро се озова на добра позиция, но Шевченко се намеси. В 57-а минута Занев намери Соу, но неговият удар с глава бе слаб. В 73-а минута се стигна и до най-доброто положение за червените. Малинов излъга двама защитници и стреля опасно, но Шевченко изби. После резервата Митков също пробва шут, но вратарят на Зоря пак се намеси.

Така се стигна до последната минута на редовното време. Назари Рисун бе изведен сам срещу Черниаускас. Първо Албентоса изчисти от голлинията, но при добавката Рисун не сбърка – 1:0. В радостта си той свали фланелката си, за което получи втори жълт и съответно червен картон.