Арина Сабаленка

Сабаленка победи Барти и вдигна титлата в Мадрид

Арина Сабаленка от Беларус спечели турнира WTA 1000 в Мадрид и първата си титла на клей. На финала тя се справи със световната номер едно Ашли Барти. През миналия месец двете се срещнаха и на финала в Щутгарт, но тогава спечели Барти. Тенисистката от Беларус спечели след 6-0, 3-6, 6-4. Триумфът ѝ идва само три седмици преди началото на Ролан Гарос.

23-годишната Сабаленка добави десета титла в кариерата си и втора за 2021-а след Абу Даби. Тя ще влезе в Топ 5 в ранглистата при жените в понеделник.

Барти имаше 16 поредни победи на клей, но започна отчайващо. Тя предаде първия сет за 25 минути и за първи път от четири години насам не взе гейм. Австралийката вдигна нивото във втория сет и се върна в мача. Това беше и първи сет, който съперничката ѝ загуби в Мадрид тази година. В третата част и двете взимаха сервис геймовете си до 4-4. Тогава Барти сбърка и Сабаленка не изпусна успеха.

„В Щутгарт имах проблем и не играх добре във финала. Четири дни по-късно обаче бях добре, възстанових се и сега съм шампионка. Седмицата беше невероятна“, каза победителката.