Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка продължи победната си серия на турнира в Ухан. Тя спечели 20-и пореден мач след 6-3, 6-3 срещу Елена Рибакина на четвъртфиналите. В спор за място на финала и лъвския пай от наградния фонд от 3.654 милиона долара, тя ще срещне Джесика Пегула. Американката надви Катерина Синякова в три сета за 50-я си успех през сезона.
Сабаленка и Рибакина се срещнаха за 13-и път, като Рибакина изостава с 5-8 победи. В първия сет тя допусна и първи пробив за 3-5. После Рибакина не успя да пробие и загуби честта с 3-6. Лидерката в световната ранглиста проби и на старта на втората част, след което добави още два пробива до крайното 6-3.
Тенисистката от Беларус е носителка на трофеите в последните четири издания на турнира. ТЯ е спечелила осем от десетте си срещи с Пегула, включително на финала на US Open през 2024 г.
В третия четвъртфинал Коко Гоф се справи с Лаура Зигемунд. В късния мач от програмата на турнира втората в схемата Ига Швьонтек ще се изправи срещу номер 7 Джазмин Паолини в повторение на финала на Ролан Гарос през 2024 г.









