Арина Сабаленка
Снимка: twitter.com/WTA/status

Сабаленка и Сакари започнаха успешно финалите на WTA

Арина Сабаленка и Мария Сакари стартираха с победи финалния турнир на Женската тенис асоциация (WТА).

Сабаленка преодоля сет пасив, за да победи Онс Жабeр след 3-6, 7-6(5), 7-5. Мачът продължи два часа и половина. Това е трета победа поред над състезателката от Беларус над тунизийката. Жабер доминираше със силен сервис в първия сет и не позволи дори точка за пробив на съперничката. Във втория сет обаче Жабер започна да прави двойни грешки. Двете си размениха по три пробива, за да се стигне до тайбрек. В него Сабаленка преодоля пасив от 3:5, за да изравни резултата. В третата част тя проби в 12-ия гейм и приключи срещата с първия си мачбол.

В другия мач от група „Б“ Сакари победи Джесика Пегула след 7-6(6), 7-6(4). Сблъсъкът, повторение на финала в Гуадалахара преди седмица, спечелен от Пегула, продължи над два часа. Този път двубоят беше изключително равностоен. Пегула спаси два мачбола в 12-ия гейм на втория сет, за да докара нещата до нов тайбрек. В него обаче Сакари взе четири поредни точки за 6:2 и затвори срещата с третия си мачбол.