Арина Сабаленка
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Сабаленка е за сефте на полуфинал на Ролан Гарос

Арина Сабаленка постигна 12-ата си поредна победа в турнирите от Големия шлем през тази година. Тя надигра след 6-4, 6-4 украинката Елина Свитолина в четвъртфиналите на Ролан Гарос. Така тя за първи път стигна полуфинал в Париж.

Свитолина, която роди преди осем месеца, направи силен мач, но не успя да спре съперничката си. Украинката печелеше без големи трудности подаванията си до 4-4. Тогава обаче световната номеро 2 реализира първия пробив в мача с безупречен бекхенд по правата. След това Сабаленка взе подаването си, за да вземе първия сет.

Във втората част Свитолина достигна до първия си пробив, за да поведе с 2-0 гейма. Съперничката ѝ обаче отговори с четири поредни гейма за 4-2. Украинката опита всичко, за да изравни резултата, но не успя да върне пробива и отстъпи с 4-6. По този начин Свитолина ще остане в търсене на първо класиране за полуфиналите в Париж.

За място на финала Сабаленка ще се изправи срещу Каролина Мухова. По-рано днес чехкинята днес победи в два сета финалистката от 2021 година Анастасия Павлюченкова.

До момента Сабаленка и Мухова имат един мач помежду си – преди четири години. Той беше спечелен от тенисистката от Беларус.