Селта - Барса
Джони прави отчаян опит да спре Паулиньо

С резерви и човек по-малко Барса записа 40-и мач без загуба

Барселона записа 40-и пореден мач без загуба, след като направи 2:2 със Селта. Ернесто Валверде даде почивка на доста играчи преди финала за купата срещу Севиля в неделя. Лионел Меси и Луис Суарес бяха резерви, а Пике, Алба, Умтити и Иниеста въобще не играха. Вратарят Марк Андре Тер Стеген пък носеше капитанската лента за първи път.

Паулиньо първи можеше да вкара гол, но уцели лявата греда след центриране от корнер. Тер Стеген пък извади два удара на Макси Гомес. Все пак Осман Дембеле откри резултата в полза на Барса 10 минути преди почивката. Но в самия край на полувремето защитникът Джони изравни отблизо.

Меси влиза, Серхи е изгонен

Лионел Меси влезе в игра в 60-а минута и само четири по-късно Пако Алкасер се разписа за 1:2. В 71-а минута Серхи Роберто бе изгонен за нарушение срещу Яго Аспас. А самият Яго Аспас изравни след щастлив рикошет десет минути по-късно. Това бе пети гол за него в също толкова мачове срещу Барса за първенството. В самия край на двубоя Лукас Бой можеше да направи обрат, но ударът му бе спасен от Тер Стеген.