Испания - Иран

С много късмет Испания надви Иран с 1:0

Испания записа първа победа на Мондиал 2018, след като надви Иран с 1:0. Единственият гол падна в началото на второто полувреме, при това Диего Коста се разписа с огромна доза късмет. Иран вкара за 1:1 четвърт час по-късно, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Двубоят започна с тотален контрол на ибеирйците върху топката. Имаше моменти, в които те я задържаха в почти 80% от времето. Иранците се защитаваха отлично, макар и около своето наказателно поле и почти не поглеждаха напред. Те завършиха първата част и без точен удар във вратата. Не че тимът на Фернано Йеро се справи много по-добре в това отношение – просто всички зони бяха покрити. А и европейците трудно създаваха положения.

Топката влиза във вратата на Иран
Късмет за Испания и отменен гол за Иран след почивката

Щастието се усмихна на Испания в 54-а минута. Иниеста изведе Диего Коста, който опита да се измъкне от пазача си на границата на наказателното поле. Рамин се намеси, но от неговия крак топката се удари в Коста се промъкна покрай Беиранванди. Осем минути по-късно изглеждаше, че Иран стигна до 1:1. Саеид Езатолахи прати топката зад мрежата, но голът бе отменен заради засада. И то напълно правилно.

Така Испания се изравни на върха на класирането в групата с Португалия. И двата тима имат по четири точки. Иран е с три, а Мароко – с нула. В последните мачове в групата испанците играят с африканския тим, а Роналдо и компания – срещу азиатския. И при евентуална победа на Иран, който е воден от португалеца Карлос Кейрош, Европейският шампион ще отпадне.