С гол в края Роналдо спаси Реал срещу Атлетик Билбао

Реал Мадрид - Атлетик Билбао
Иняки Уилямс вкарва гола в полза на баските

Гол на Кристиано Роналдо три минути преди края донесе равенството на Реал Мадрид при домакинството на Атлетик Билбао. Това беше 42-и гол на португалеца през сезона и 26-и в последните 16 мача. Атлетик пък взе точка на „Сантяго Бернабеу“ за първи път от 2005-а г.

Въпреки че излязоха с всичко най-добро в състава си, шампионите изостанаха в резултата на „Бернабеу“ още в началото. В 16-та минута Иняки Уилямс откри за баските като технично прехвърли Кейлор Навас.

Роналдо – номер едно по голове в Европа през сезона

Възпитаниците на Зинедин Зидан имаха пълна доминация на терена и отправиха 29 удара по посока на вратата. Роналдо дори удари греда, но Белия балет се бе запътил към нова домакинска загуба. В 87-та минута обаче португалецът отклони удара на Лука Модрич и оформи крайното 1:1. С гола си той стана най-резултатният футболист в Европа през сезона.

Така Реал продължава да има 15 точки по-малко от лидера Барселона. Тимът е трети, вече с три точки повече от четвъртия Валенсия, който падна като домакин от Хетафе. Атлетик е 13-и с актив от 40 точки. До края остават пет кръга.