С два късни гола Холандия е на полуфинал в Лигата на нациите

Германия - Холандия

Холандия вкара два късни гола, за да измъкне 2:2 от Германия. С точката лалетата си осигуриха място на полуфиналите в Лигата на нациите. Там са още Португалия, Англия и Швейцария. Полуфиналите са на пети и шести юни, а финалът – на 9-и юни.

Бундестима започно много устремно и още в 25-а секунда Керер стреля за първи път към вратата. Отборът на Йоаким Льов поведе в деветата минута чрез Тимо Вернер. Той се възползва от пас на Гнабри, свали си топката с глава и от воле я заби в мрежата за 1:0. Десет по-късно Лирой Сане покачи на 2:0 след асистенция на Кроос и насочи Германия към първа победа в турнира. Домакините имаха още няколко положения, но ги пропиляха. Отборът на Роналд Куман пък регистрира само един удар по посока на вратата преди почивката.

Льов
Фенове в Германия искат оставката на Льов
Знаменит обрат на Холандия в края

След час игра Льов пусна на терена Ройс и Томас Мюлер, за когото това бе мач номер 100 за националния тим. Гостите натискаха здраво в края второто полувреме, но до 85-а минута не успяха да стигнат до гол. Тогава обаче крилото Куинси Промис се разписа с удар от границата на наказателното поле за 2:1. Вдъхновете холандци обсадиха вратата на Германия и в 90-ата минута изравниха. Автор на гола бе защитникът Върджил ван Дайк, който засече с воле центриране на Тони Вийена.

Германия може да е във втора урна на жребия за Евро 2020

Заради слабите резултати в Лигата на нациите Маншафта може да се озове във втора урна за жребия за Евро 2020. За да не се случи това Бундестима трябва да стиска палци Португалия да победи Полша днес.