Арсенал - Атлетико
Гризман вкарва важния гол за Атлетико на чужд терен

С човек по-малко Атлетико измъкна 1:1 от Арсенал – СНИМКИ

Атлетико Мадрид измъкна 1:1 от Арсенал в Лондон в първи полуфинал от Лига Европа, макар че игра 80 минути с човек по-малко. Треньорът на дюшекчиите Диего Симеоне също бе пратен на трибуните малко по-късно. Добрият резултат и отличната игра на испанския тим прави Атлетико огромен фаворит за реванша след седмица.

Двубоят в Лондон започна с петия най-бърз картон в историята на турнира. Симе Вършалко получи заслужен втори жълт картон в 10-а минута от рефера Симон Тюрпен. Три минути по-късно и треньорът на тима Диего Симеоне видя червения картон и догледа мача от трибуните.

Арсенал - АтлетикоТака Арсенал получи огромен превес във владеенето на топката, докато Атлетико се прибра назад и подредено бранеше ремито. Арсенал отправи 15 удара през първото полувреме към вратата на Облак, но не успя да вкара гол. Уелбек и Лаказет създадоха най-много затруднения на бранителите, но дюшекчиите бяха отлично организирани. За сметка на това гостите имаха отличен шанс в 37-а минута, но Оспина извади шута на Гризман.

Голове след почивката

През второто полувреме ситуацията не се промени. Арсенал нападаше, а Атлетико, подреден в 4-4-1 на 20 метра пред наказателното си поле, се бранеше. Все пак след час игра домакините вкараха за 1:0. Уилшър бе изведен отляво и центрира към задната греда, а Лаказет с глава реализира първия гол.

Лаказет вкарва за 1:0

Артилеристите натиснаха, търсейки втори гол, но не стигнаха до чисто положение. Вместо това, осем минути преди края, испанският тим изравни. И то по комичен начин. Уелбек симулира в опит да си изпроси свободен удар, Гризман бе изведен зад защитата, мина с лекота покрай Кошиелни, който изчисти в лицето си, след това нападателят стреля в Оспина, стигна първи до отбитата топка, Мустафи падна в опита си да изчисти, а Гризман направи 1:1 при добавката.

Съперник за историята на Венгер

Дюшекчиите станаха 125-я съперник на Арсен Венгер начело на Арсенал. И вече срещу 115 от тях той няма загуба в първия мач. Арсенал владееше топката в 85% от времето през второто полувреме и 43,5% от мача се играха в последната третина на Атлетико. Но тази доминация бе беззъба.