Рутинни победи за Лудогорец и ЦСКА-София

Верея - ЦСКА-София

Лудогорец и ЦСКА-София постигнаха рутинни победи в Първа лига. Шампионите се справиха с 2:0 със Славия. Зелените стигнаха до победата след две попадения в края на първото и началото на второто полувреме.

Треньорът Антони Здравков направи четири промени в стартовия състав – Натанаел и Вандерсон бяха резерви, а Сисиньо бе наказан. Зелени откриха в 38-та минута чрез централния защитник Козмин Моци, който оползотвори подаване на Димо Бакалов.

В 55-та минута голмайсторът на домакините Клаудиу Кешеру отбеляза дежурния си гол. Той бе точен от бялата точка.

С победата тимът запази разликата от шест точки с втория ЦСКА-София и осем с Левски.

ЦСКА-София не впечатли, но надви Верея

Червените постигнаха пестелива победа с минималното 1:0 в Стара Загора. Гостите бяха без наказания си треньор Нестор Ел Маестро, който гледаше от трибуните.

Мачът започна трудно за столичани. Последният Верея имаше възможност да открие резултата, но вратарят Данте Стипица спаси. Червените поеха контрола върху събитията на терена, но не създаваха кой знае какви опасности.

ЦСКА-София все пак дочака своя момент в 27-та минута. Тогава Тиаго Родригеш бе изведен от Десподов, мина покрай вратаря Георги Георгиев и отбеляза за 0:1.

През втората част столичани доминираха и Мауридес имаше отлична възможност да сложи точка на спора, но пропусна. Домакините пък не успяха да създадат чиста голова опасност. И записаха поредна загуба.