Руснак хвърли първата бомба на Уимбълдън

Младият руски тенисист Даниил Медведев поднесе първата голяма изненада на Уимбълдън. На старта на надпреварата той елиминира петия поставен в схемата Стан Вавринка от Швеция с 6-4, 3-6, 6-4, 6-1 след точно 3 часа игра. Още по-впечатляващо бе, че двубоят бе и дебют за 21-годишния Медведев в Ол Ингланд Клъб.

Намиращият се на 49-то място в света Медведев спечели първия сет, след като успя да пробие своя съперник в петия гейм, а след това и да задържи преднината си. Втората част започна отлично за Вавринка, който поведе с 2-0.

До края на сета двамата си размениха по един пробив и така сетът отиде в полза на швейцареца. Третият сет бе изключително равностоен като Медведев успя да го спечели с решаващ пробив в десетия гейм за 6-4.

До края на мача младият руснак продължи да играе много уверено, докато неговият съперник имаше проблем с лявото коляно и в крайна сметка Медведев стигна до победата след категорично 6-1 в четвъртия сет.

Във втория кръг той ще срещне белгиеца Рубен Бемелманс.