Русия - България
Снимка: twitter.com/TeamRussia

Русия надви националите на България с 1:0 с гол от дузпа

Русия победи нашите национали с 1:0 в Москва в последната си проверка преди Евро 2020. Преди дни българите направиха 1:1 със Словакия. Селекцията на Ясен Петров обаче продължава без победа през 2021-а. Последната контрола за тима от серията е след три дни срещу Франция.

Иван Караджов дебютира за лъвовете, а пък Кирил Десподов беше за първи път капитан. Това беше резултатът от седемте промени, които направи Ясен Петров. Триото в защита беше Андреа Христов, Петко Христов и Валентин Антов. По двата фланка започнаха Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов, а вътрешните халфове бяха Ивайло Чочев, Доминик Янков и Кристиян Малинов. Десподов и Андрей Гълъбинов стартираха в атака.

Нашите имаха шанс още в самото начело, но Цветанов не успя да стреля добре. После се намеси вратарят Шунин. Малко по-късно Малинов получи травма и беше сменен от Петър Витанов. След това домакините натиснаха, но без да създават проблеми на Караджов. Все пак след половин час игра Зобнин стреля точно, но Караджов спаси.

След паузата Русия натисна доста по-сериозно. На вратата на България пък вече беше Георги Георгиев. Джикич и ветеранът Жирков имаха шансове, но ги пропиляха. В 77-ата минута нашите имаха най-добрата си възможност за гол. Десподов изведе Илиев сам в наказателното поле, но последният не успя да си спре топката.

В 83-ата минута Антов спъна в наказателното поле резервата Валентин Миранчук. Реферът отсъди дузпа, а Алексей Соболев вкара с лекота за 1:0. В добавеното време Соболен отправи точен удар в глава, но Георгиев спаси. Атака по-късно Мостовой се озова на отлична позиция да вкара за 2:0, но прати топката в аут.