Русия - Египет

Русия докосва осминафиналите след 3:1 над Египет

Русия се доближи максимално до осминафиналите на Световното първенство, след като победи Египет с 3:1. В първия си мач на Мондиала домакините разбиха Саудитска Арабия с 5:0 и ако Уругвай не загуби във втория си мач, Сборная е на елиминации. Освен това Русия стана първият домакин вкарал осем гола в първите си два мача от 1934-а година насам. Тогава толкова реализира Италия.

В Санкт Петербург тимът на Станислав Черчесов отново демонстрира самочувствие и ефективност в атака, за да стигне до успеха. През първата част играта бе по-предпазлива и затворена, но всичко се промени след паузата.

Бързи голове след почивката

Само две минути след почивката капитанът на Египет Ахмед Фатхи си отбеляза автогол, докато се опитваше да блокира удар на Роман Зобнин. Това бе пети автогол от началото на турнира. Рекордът е шест през 1998-а. Попадението вдъхнови домакините, които в следващите 15 минути отбелязаха нови два гола. Първият бе дело на Денис Черишев, а вторият – на Артьом Дзюба.

Артьом Дзюба овладява между Али Габр и Мохамед Елнени (вляво)
Мохамед Салах се разписа

Египтяните стигнаха до почетен гол в 73-та минута, когато звездата на тима Мохамед Салах реализира дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Зобнин срещу самия него. Салах стана едва третият футболист от страната с гол на финали. Преди него са се разписали Абделрахман Фавзи (1934) и Магди Абед Ел Гани (1990). В оставащите минути не паднаха повече голове и Русия спечели двубоя с 3:1.

Египет се надява на чудо

По този начин домакините на Мондиал 2018 вече имат шест точки и почти сигурно ще продължат към осминафиналите. Египет ще трябва да се надява на чудо – Саудитска Арабия да победи Уругвай, за да има шанс за елиминации.