Андрей Рубльов

Рубльов пропиля мачбол и загуби от Циципас

Андрей Рубльов претърпя загуба от Стефанос Циципас в двубой от финалния турнир на АТР в Лондон. Руснакът загуби от действащия шампион с 1-6, 6-4, 6-7(6) след два часа игра.

Циципас взе първия сет само за 19 минути. После обаче руснакът стабилизира играта си, проби в десетия гейм на втория сет и изравни.

В решителния тайбрек Рубльов губеше с 2-5, успя да поведе с 6-5 и сервираше за мача. Той обаче допусна двойна грешка, а след това Цицицас взе следващите две точки. Така руснакът допусна втора загуба в турнира след тази от Рафаел Надал в първия кръг. Това означава, че той губи шансове да продължи напред в турнира.

Циципас и Надал пък ще определят кой да продължи напред заедно с Тийм. „Направихме невероятен мач – и аз, и Рубльов. Играме невероятен тенис. Имаше и много здрава битка. Радвам се, че не се отказах, когато той имаше предимство, а се борих. Всичко това ми помогна за победата“, заяви Циципас.