Андрей Рубльов

Рубльов записа трета победа над Фучович през март

Андрей Рубльов реализира своеобразен мартенски хеттрик срещу Мартон Фучович. Руснакът победи унгареца за трети път в рамките на месеца.

23-годишният Рубльов демонстрира страхотен тенис, за да се наложи с 6-2, 6-1 в третия кръг на Мастърса в Маями. По-рано този месец той победи Фучович в два сета на финала в Ротердам и на четвъртфиналите в Дубай. След мача в Дубай унгарецът каза на съперника си, че не иска да го вижда повече до края на сезона, но жребият ги събра отново още в следващия турнир.

Този път Рубльов имаше нужда само от 52 минути, за да сломи съпротивата на Фучович. Той записа 18-та победа в Тура този сезон – повече от всички други тенисисти. В спор за място на четвъртфиналите руснакът ще срещне Марин Чилич. Хърватинът победи младия италианец Лоренцо Мусети с 6-3, 6-4. Чилич има една победа и две загуби срещу руснака.

За осминафиналите на първия за годината турнир от сериите Мастърс се класираха още Стефанос Циципас, Диего Шварцман, Хуберт Хуркач, Милош Раонич, Лоренцо Сонего и Себастиан Корда.