Кристиано Роналдо, Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/ManUtd

Роналдо вкара гол №700, Юнайтед обърна Евертън

Кристиано Роналдо вкара гол №700 в клубната си кариера и помогна на Манчестър Юнайтед да победи Евертън с 2:1. Червените дяволи трябваше да правят обрат, след като карамелите поведоха още в петата минута. Алекс Иуоби се разписа за домакините, но Антони и Кристиано Роналдо направиха 1:2. Юнайтед е пети в подреждането с 15 точки, мърсисайдци са 12-и с 10 точки.

Антони беше изравни в 15-ата минута след пас на Марсиал. Така той стана първият играч на Юнайтед, разписал се в първите си три мача за клуба във Висшата лига.

Кристиано замени Марсиал в 29-ата минута и се разписа 15 по-късно след пас на Каземиро. Марсиал получи нова контузия само три мача, след като се възстанови от предишната. Каземиро пък беше сбъркал за гола на Евертън и така се реваншира. Голът е първи за португалеца на „Гудисън“ от 2005 г. насам.

В края реферът правилно отмени попадение на Рашфорд за 1:3 заради игра с ръка.