Кристиано Роналдо, Барселона - Ювентус

Роналдо вкара два на Барса, Юве спечели с 3:0

Кристиано Роналдо изведе Ювентус до победа над Лионел Меси и Барселона. Това беше първи двубой между двамата от лятото на 2018-а. Ювентус надви Барселона насред “Камп Ноу” с 3:0. поражението е първо за каталунците в групова фаза от 2016-а насам.

Кристиано Роналдо отбеляза два гола от дузпа, а между тях се разписа Уестън Маккени. Португалецът откри в 13-ата минута. Дузпата беше отсъдена за нарушение срещу самия него. Попадението беше първо за него срещу Барселона с Меси в състава в турнира. Само седем минути по-късно Маккени вкара с красива ножица. Второто попадение на Роналдо беше в 52-ата минута. Така той вече има 134 гола в Шампионската лига.

Меси отправи седем точни удара, но не успя да преодолее Джанлуиджи Буфон. Гризман пък удари греда.

Юве не само спечели сблъсъка, но и измести съперника от първото място в група G заради по-добрите си показатели в преките мачове – Старата госпожа отстъпи на каталунците в Торино с 0:2.

В другия сблъсък в групата Динамо Киев надделя над Ференцварош с 1:0. Така украинците се класираха трети и продължават в Лига Европа.

В Група Е резервите на Челси направиха 1:1 с Краснодар. Севиля пък взе визитата си на Рен с 3:1. Сините от Лондон са първи в групата, Севиля е втори. Краснодар като трети отива в Лига Европа.