Ювентус - Удинезе, Роналдо

Роналдо вкара два за Юве, изпревари Пеле – ВИДЕО

Ювентус победи Удинезе с 4:1 в 15-я кръг на Серия А. Кристиано Роналдо вкара два гола за шампиона, с които подобри постижение на Пеле.

Крилото на гостите Родриго де Паул вкара гол в 11-ата минута, но съдията го отмени след намесата на ВАР. 20 минути по-късно обаче Роналдо се разписа за 1:0. В 49-ата минута Федерико Киеза увеличи преимуществото на Ювентус, а асистенцията беше дело на португалеца. 180 секунди по-късно Аарън Рамзи вкара попадение, но то беше отменено заради игра с ръка. В 70-ата минута Роналдо отбеляза втория си гол в срещата. Той има вече 14 в само 11 срещи в Серия А този сезон.

Марвин Зегелар намали изоставането в 90-ата минута. В допълнителното време Пауло Дибала оформи разгромното 4:1 за Ювентус. Грандът от Торино е на пето място в класирането с 27 точки. Лидер е Милан с 37 точки, като двата тима играят в следващия кръг.

Кристиано Роналдо изпревари Пеле

С двете попадения срещу Удинезе португалецът събра 758 гола в официални срещи. Роналдо е отбелязал тези попадения в 1032 мача с екипите на Спортинг Лисабон, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Ювентус и Португалия. Пеле има 757 гола в 812 срещи. Рекордът по този показател принадлежи на чеха Йозеф „Пепи“ Бицан. В периода 1931 – 1955 той се е разписал 759 пъти в официални мачове.

През декември Лионел Меси надмина рекорда на Пеле за най-много голове за един клуб. Меси има 644 гола за Барселона, а Пеле – 643 за Сантос. Бразилският клуб обаче помоли този рекорд да не бъде признат, тъй като не са отчетени всичките мачове на Пеле и головете му в приятелски срещи.