Кристиано Роналдо
Кристиано Роналдо прибира топката след мача с Жирона

Кристиано Роналдо вкара 50-и хеттрик в кариерата си

Кристиано Роналдо продължи с чудовищната си голмайсторска форма в последните седмици. Звездата на Реал Мадрид отбеляза четири попадения за победата над Жирона с 6:3 в мач от Ла Лига. Това бе трети пореден успех за Кралския клуб.

На „Сантяго Бернабеу“ португалецът откри резултата още в 11-та минута, но Жирона изравни за 1:1 на почивката. След нея Роналдо се разписа още три пъти, за да реализира 50-ия хеттрик в кариерата си в мачове на клубно и национално ниво. Другите голмайстори бяха Лукас Васкес и Гарет Бейл. По този начин Роналдо, който бе силно критикуван в началото на сезона, вече има 20 гола в последните си 11 мача за Кралския клуб.

Реал се доближи до Атлетико

След този успех Реал се изкачи до трето място в класирането, изпреварвайки Валенсия. Белия балет е на четири точки зад втория Атлетико Мадрид, който вчера загуби с 1:2 от Виляреал. Жирона остава в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите, като заема седма позиция, на две точки от шестия Виляреал.

Барса се справи лесно с Атлетик

Барселона продължи да крачи уверено към титлата, след като победи Атлетик Билбао с 2:0. На „Ноу Камп“ каталунците започнаха ударно и поведоха още в осмата минута чрез Франсиско Алкасер. В 30-та минута Лионел Меси покачи на 2:0. Това бе 23-и успех за тима на Ернесто Валверде от началото на сезона. Барселона води с 11 точки пред Атлетико Мадрид.