Роналдо, Ювентус - Парма

Роналдо увеличи аванса на Юве на върха – ВИДЕО

Кристиано Роналдо вкара и двата гола за Ювентус при победа с 2:1 над Парма. Така бианконерите увеличиха аванса си на върха пред Интер на четири точки. Самият Роналдо пък се разписа за седми пореден двубой в Серия А. Предишният с подобно постижение е Давид Трезеге. Французинът направи същото през 2005-а.

Португалецът откри резултата две минути преди почивката. Той стреля отдалеч, топката рикошира в крака на Дармиан и влезе във вратата.

Гостите изравниха чрез Андреас Корнелиус, който вкара с глава. Това се случи в 55-ата минута. Паритетът обаче издържа само три минути. После Дибала изведе Кристиано и той направи 2:1. малко по-късно португалецът имаше шанс и за хеттрик, когато бе изведен сам срещу Луиджи Сепе. Вратарят на Парма обаче спаси.

Гостите натиснаха в търсене на изравняване и имаха две положения. Счесни обаче извади ударите на Куртич и Ернани. Де Лихт пък изчисти удар на Спрокати от голлинията.