Ювентус - Рома, Роналдо

Роналдо спаси Ювентус в Рим – ВИДЕО

Кристиано Роналдо спаси Ювентус във визитата на Рома. Той вкара два гола, вторият от които когато Юве беше с човек по-малко, и двубоят завърши 2:2.

Новият нападател на бианконерите Алваро Мората започна двубоя от първата минута в повторния си дебют. В средата на терена за торинци действаха Рабио, Рамзи и друг новопривлечен – Уестън МакКени.

Вълците обаче започнаха по-добре и поведоха в 31-та минута чрез Жордан Верету, който реализира дузпа. Малко преди почивката Кристиано Роналдо изравни, също от дузпа. Веднага след това Верету отново изведе домакините напред.

В 62-та минута тимът на Андреа Пирло остана с човек по-малко след втори жълт картон на Рабио. Шампионите обаче избегнаха поражението, благодарение на нов гол на Роналдо в 69-та минута. Този път той вкара с глава след центриране на Данило. Португалецът вече има три попадения в първите два мача.

Ювентус има четири точки и заема пето място в класирането. За Рома това беше първа точка след служебната загуба за използването на некартотекиран играч в първия кръг.