Торино - Ювентус

Роналдо спаси Юве в дербито на Торино – ВИДЕО

Кристиано Роналдо спаси Ювентус от загуба в градското дерби с Торино в 29-я кръг на Серия. Португалецът вкара в края на двубоя за 2:2. Така той не позволи на Торино да вземе победа в дербито за 14-и пореден път.

Федерико Киеза даде ранен аванс на Старата госпожа след асистенция на Алваро Мората. Антонио Санабрия обаче възстанови паритета в 27-ата минута. Отново той в самото начало на втората част направи обрат – 2:1. Кристиано Роналдо обаче изравни за шампионите 10 минути преди края след пас на Киелини. Първоначално голът беше отменен заради засада, но ВАР го призна. Роналдо вече има 30 гола във всички турнири през този сезон.

До края Федерико Бернардески опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация. Пряк свободен удар за домакините пък беше спасен от Войчех Шчесни.

Тимът на Андреа Пирло обаче загуби нови точки в битката за титлата, а и вече е опасно близо до изпадане извън Топ 4. Ювентус има 56 точки, колкото и петият Наполи. Съперниците се срещат в сряда в отложен мач. Торино пък взе ценна точка в битката за оцеляване. Биковете имат 24 точки, с две повече от 18-я Каляри.