Ювентус - Аталанта, Роналдо дузпа

Роналдо спаси Юве с два гола от дузпи – ВИДЕО

Кристиано Роналдо спаси Ювентус от загуба, като вкара два гола във врата на Аталанта за 2:2. И двете попадения бяха от дузпи, второто – в 90-ата минута.

Шампионите попречиха на Аталанта да излезе на второ място и да запише 10-а поредна победа. Те увеличиха и с точка аванса си на върха в класирането. Юве има 76 точки, 8 повече от втория Лацио. Лацио вчера изненадващо падна като домакин от Сасуоло. Аталанта е трети над точка зад орлите. До края остават шест кръга.

Гостите от Бергамо играха по-добре и повеждаха на два пъти в резултата. Дуван Сапата изведе Аталанта напред в 16-ата минута. В 55-ата съдията отсъди дузпа в полза на Ювентус, която бе реализирана от Роналдо.

В 81-ата минута гостите отново поведоха с гол на украинския халф Руслан Малиновски. В 90-ата минута реферът свири втора дузпа за Юве и Роналдо отново не сбърка от бялата точка. Това бе 28-и гол за него в 28 мача в Серия А. И общо 32-и във всички турнири през сезона.