Аталанта - Ювентус
Роналдо вкарва за 2:2

Роналдо спаси Ювентус от първа загуба в Италия

Кристиано Роналдо спаси Ювентус от първа загуба през сезона в Италия. Португалецът влезе като резерва и малко по-късно вкара втория гол за 2:2 срещу Аталанта.  Двубоят бе от 18-ия кръг в италианското първенство. Юве игра с 10 човека след 53-а минута, когато бе изгонен Бентанкур.

В последните секунди шампионите можеха и да направят пълен обрат, след като Леонардо Бонучи вкара за 2:3. ВАР-системата обаче отсъди засада на Алекс Сандро.

Дуван Сапата тормози Ювентус

Лидерът в класирането поведе още във втората минута. Тогава Джимсити си вкара автогол. Само двайсетина минути по-късно обаче Дуван Сапата изравни. Това бе осми гол за колумбиеца през сезона и седми в последните пет мача. Попадението дойде след първата добра атака на бергамаските.

Дуван Сапата бележи във вратата на шампиона

В началото на второто полувреме дойде и червеният картон на Бентанкур. Три минути след изгонванетона уругваеца, Сапата вкара за 2:1. Асистенцията бе на Дарио Гомес.

В опит да спаси серията без загуба от началото на сезона Масимилиано Алегри отговори с две смени. Първо, в 57-а минута, Пянич се появи вместо Дъглас Коста, а после, в 65-ата, Роналдо замени Кедира. И в 78-а минута португалецът вкара за 2:2 след пас на Манджукич.

Това бе последна визита на Юве за 2018-а. И така шампионите ще завършат годината без загуба извън Торино. Последното им поражение във визита в Италия е от 19 ноември 2017-а – 2:3 от Сампдория.