Роналдо, Специя - Ювентус

Роналдо се завърна с два гола – ВИДЕО

Кристиано Роналдо се върна с два гола, след като пропусна четири мача заради коронавируса. Това стана при успеха на Ювентус над Специя с 4:1 като гост. Португалецът не беше титуляр, но влизането му като резерва обърна нещата.

Алваро Мората даде преднина на Ювентус в 14-ата минута, а Томазо Побега възстанови равенството в 32-ата. 35-годишният Роналдо се появи на терена в 56-ата минута и 180 секунди по-късно даде преднина на шампиона. Последва точен изстрел на Адриен Рабио в 68-ата минута за 1:3. Роналдо фиксира крайното 4:1 в 76-ата от дузпа. Така той събра пет попадения в четири срещи в Серия А този сезон.

С 12 точки Ювентус се изкачи до второто място в подреждането, а Специя е на 15-о. Лидер е Милан с 16 точки.