Роналдо, Юнайтед - Тотнъм
Снимка: twitter.com/manutd

Роналдо се отпуши с хеттрик при 3:2 над Тотнъм

След 14 години Кристиано Роналдо отново вкара хеттрик за Манчестър Юнайтед и донесе победата над Тотнъм с 3:2. Португалецът два пъти извеждаше червените дяволи напред, но шпорите изравняваха. В 81-ата минута обаче той засече центриране на Алекс Телес за третото попадение. Това е и гол номер 807 в неговата кариера. Това е рекорд в статистиката на ФИФА за най-резултатен футболист в историята.

Роналдо се разписа в 12-ата, 38-ата и 81-ата минута. Тотнъм изравняваше след дузпа на Хари Кейн в 35-ата минута, и чрез автогол на Хари Магуайър в 72-ата минута.

За Кристиано това е 49-ти хеттрик на клубно ниво и първи за Юнайтед от януари 2008-а при 6:0 над Нюкасъл. На 37 години и 35 дни той стана вторият най-възрастен играч в историята на Висшата лига с хеттрик. Рекордът се държи от Теди Шерингам (37 г. и 146 дни). Иначе преди този мач португалецът имаше само един гол през 2022 г.

С победата Юнайтед се върна на четвърто място в таблицата с 50 точки. Петият Арсенал изостава с две точки, но има и четири мача по-малко. Тотнъм остава седми с 45 точки, колкото има и шестият Уест Хем.