Аякс - Ювентус, Роналдо

Роналдо донесе реми на Ювентус срещу Аякс

С гол на Кристиано Роналдо Ювентус измъкна 1:1 във визитата си на Аякс. Тимът от Амстердам игра по-добре и може да съжалява, че не спечели.

125-и гол за Роналдо в Шампионската лига

Холандците натиснаха още от самото начало, но Юве се бранеше успешно. Бианконерите рядко атакуваха, но стигнаха до гол в първия си точен удар. Това се случи точно в края на първото полувреме. Роналдо се разписа с глава след центриране на Жоао Кансело. Това беше 125-и гол за португалеца в Шампионската лига. При това точно 11 години след първия му. Той бе за Манчестър Юнайтед срещу Рома при победата със 7:1.

Аякс изравнява и изпуска

Домакините изравниха 35 секунди след почивката. Бразилецът Давид Нерес се разписа с отличен удар за 1:1. По-късно Екелнкамп можеше да направи 2:1, но Счесни спаси. В самия край пък влезлията като резерва Дъглас Коста удари греда за Юве.