Роналдо, Верона - Ювентус

Роналдо доближи рекорда, но Юве падна – ВИДЕО

Кристиано Роналдо вкара за 10 пореден мач, но Ювентус загуби от Верона. Двубоят между новака и шампиона бе изключително интересен, като домакините спечелиха с 2:1.

През първата част гол на защитника на домакините Мараш Кумбула бе отменен поради засада. Освен това Юве удари две греди.

Голямата звезда на бианконерите Кристиано Роналдо все пак изведе тима на Маурицио Сари напред след почивката. Той вкара в 65-ата минута и записа нов клубен рекорд – гол в десети последователен мач за торинци. Рекордът на Серия А е 11 срещи. Постижението се държи от Фабио Куалярела през миналия сезон и Габриел Батистута през 1994/95. Роналдо, който стана на 35 години в сряда, има 20 попадения в 20 мача този сезон. 15 от тях дойдоха в последните 10 двубоя.

Десетина минути по-късно грешка на Родриго Бентанкур и Миралем Пянич, позволи на Фабио Борини да изравни. Четири минути преди края на редовното време ветеранът Джампаоло Пацини вкара за 2:1 от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Леонардо Бонучи. Главният съдия на срещата Давиде Меса посочи първоначално ъглов удар, но след намесата на ВАР отсъди най-тежкото наказание във футбола, след като при повторението се видя как топката излиза в корнер след контакт с ръката на централния бранител.

До края Юве и не успя да реагира и записа трето поражение от началото на сезона. И второ във втора поредна визита, след това в Неапол. Бианконерите са лидер в класирането, с три точки повече от Интер. Нерадзурите обаче са с мач по-малко – градското дерби с Милан е довечера.

Верона продължава с впечатляващата си поредица – вече осем мача съставът е без загуба в Серия А. В серията на новака влизат и равенства като гост на Милан и Лацио. С трите точки тимът се изкачи на шеста позиция в класирането.