Ювентус - Специя, Роналдо

Роналдо се разписа в своя мач №600 – ВИДЕО

Кристиано Роналдо отбеляза с гол своя мач №600 в различните футболни първенства. Той го направи при успеха на Ювентус над Специя с 3:0. Двубоят беше от 25-ия кръг на Серия А.

След неубедително първо полувреме, Старата госпожа натисна съперника след почивката. Резервата Алваро Мората откри в 62-та минута, а десетина по-късно Федерико Киеза реализира за 2:0. Кристиано Роналдо отбеляза дежурния си гол за бианконерите минута преди изтичането на редовното време. За португалската звезда това бе гол номер 20 от началото на сезона. Роналдо стана първият играч, който реализира поне 20 гола в 12 последователни сезона в Топ 5 първенствата на Европа.

В добавеното време българският нападател Андрей Гълъбинов получи право да изпълни дузпа. Счесни обаче спаси удара му.

С успеха Ювентус се доближи на седем точки от лидера Интер. Специя остава на седем точки от опасната зона.

Лацио – Торино не се игра

Следващият съперник на Юве – Лацио – не игра мача си с Торино. Причината е неявяването на гостите заради случаи на коронавирус. Те получиха забрана да пътуват заради осем новозаразени в клуба. До отлагане се стигна 45 минути след началото на срещата, като столичани вече бяха подготвили отбор, който беше на терена. Очаква се Дисциплинарната комисия на Серия А да присъди служебна загуба с 0:3 за торинци. После Торино ще обжалва и решението ще бъде отменено. Така стана с Наполи, който все още трябва да изиграе визитата си на Ювентус. Мачът не се игра точно поради същата причина.