Ювентус - Торино

Роналдо спаси Юве в дербито на Торино – ВИДЕО

Ювентус и Торино завършиха наравно 1:1 в градско дерби от 35-ия кръг на Серия А. Голът за Юве вкара Кристиано Роналдо – негов 601 в клубната му кариера. Така португалецът попречи на Торино да спечели като гост на бианконерите за първи път от 24 години. Мачът бе преместен с ден по-рано за да се избегне съвпадането му със 70-а годишнина от катастрофата на Суперга. Тя сложи край на „Гранде Торо“ от 40-те.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха чрез Саша Лукич в 18-та минута. Домакините владееха повече топката, но въпреки това мачът бе равностоен. И биковете се прибраха на почивката с гол аванс.

Старата госпожа, шампион за осми пореден сезон, все пак достигна до изравнителен гол чрез Кристиано Роналдо. Португалецът получи пас от Леонардо Спинацола и не остави шансове на Салваторе Сиригу.

Торо изравни рекорд

Равенството не свърши особено добра работа на гостите, които се борят за място в Топ 4. Торино е шести с 57 точки – на две от четвъртия Аталанта. Но и на една пред седмия Милан и две пред осмия Лацио. От друга страна обаче с 57-а си точка през сезона биковете изравниха рекорд. Това е най-доброто им постижение в историята на Серия А. И всяка следваща точка ще означава нов клубен рекорд.

Юве остава без домакинско поражние

Ювентус избегна първо домакинско поражение през сезона и има преднина от 19 точки на върха. В следващия кръг бианконерите гостуват на петия Рома, докато Торино приема у дома Сасуоло.