Ювентус, Роналдо

Роналдо измъкна Ювентус и срещу Сампдория – ВИДЕО

Кристиано Роналдо продължи великолепната си серия от голове, с които спасява Ювентус във важни мачове. Сега португалецът се разписа на два пъти за 2:1 над Сампдория. Така бианконерите завършиха първата половина от сезона без поражение и само с две равенства в 19 кръга.

През седмицата той вкара за 2:2 срещу Аталанта, за да спаси бианконерите от първа загуба през сезона. Преди това – за успеха с 1:0 в градското дерби с Торино.

Рекордите на Юве

Благодарение на успеха шампионите направиха и серия рекорди. Те завършиха първата част с непостигнатите до момента 53 точки. Минаха границата от 100 точки в календарната година и Роналдо е номер едно при голмайсторите.

Трудности за Ювентус

Иначе шампионът срещна сериозна съпротива от Сампдория. Юве бе без титулярния си вратар Счесни и вместо него пази Перен. Генуезците, които са пети в класирането, дойдоха в Торино след 13 точки от последните 15 възможни. И макар че допуснаха гол още във втората минута, въобще не се притесниха. Иначе попадението на Роналдо дойде след асистенция на Дибала. Това бе седми гол за тима в първите 15 минути на мачовете му този сезон. След това обаче домакините имаха само още един шанс, но Дибала би в аут. Дория обаче натискаша и заслужено изравни. Емре Джан фаулира Капрари и реферът Паоло Валери отсъди дузпа. А Фабио Куалярела реализира от бялата точка в 33-а минута. Това бе 59-о му попадение за Сампдория, с което той надмина Винченцо Монтела и вече е пети във вечната ранглиста на клуба. После гостите имаха още един шанс, а Юве отговори с удари на Дибала, Манджукич и Киелини.

Ювентус - Сампдория

Юбилеен гол на Роналдо и отменен такъв за Сампдория

Втората част започна с положение за гостите, но Перен спаси. След час игра Ферари извърши нарушение и реферът отсъди втора дузпа, този път за Юве. Роналдо я вкара за 2:1. Това бе гол номер 100 за тима във всички турнири от началото на сезона. В следващите минути Куалярела имаше две положения да изравни. После пък Роналдо и Дибала пропуснаха шансове да направят 3:1.

В третата минута на добавеното време гол на генуезците бе отменен заради засада. Резервата Сапонара вкара много красиво попадение, но реферът Валери се консултира с ВАР и не го призна. После той даде още шест минути, в които Дория нападаше, но не успя да изравни.