Роналдо, Ювентус

Роналдо измъкна Юве след дузпа в 96-та минута – ВИДЕО

Ювентус надигра трудно Дженоа с 2:1 в двубой от десетия кръг на Серия А. Победният гол за бианконерите бе дело на Роналдо от дузпа в 96-ата минута. С трите точки Юве отново се качи на върха на класирането.

Домакините откриха в 36-та минута чрез Леонардо Бонучи. Това бе първи гол за него през сезона. Само четири минути по-късно обаче Кристиан Куаме възстанови паритета.

Тимът на Тиаго Мота остана в намален състав в 51-та минута след изгонването на Франческо Касата за втори жълт картон. Адриен Рабио изравни силите на терена, след като си изкара два жълти картона в продължение на десетина минути. Въпреки голямото количество точни удари и опасни ситуации, бианконерите обаче не стигаха до втори гол.

Спасителят Роналдо

Те трябваше да чакат до 96-та минута, когато получиха правото да изпълнят наказателен удар за нарушение срещу Кристиано Роналдо. Португалецът сам се нагърби с отговорността и реализира победния гол за Маурицио Сари и компания. Малко преди дузпата гол на звездата бе отменен поради засада. , но при изпълнението си от бялата точка той показа класа и качи „Старата госпожа“ отново на върха в класирането.

Съдията изгони Анчелоти при 2:2 между Наполи и Аталанта

Президентът на Наполи Аурелио де Лаурентин нападна рефера на двубоя между Наполи и Аталанта. Гостите изравниха в 86-ата минута, след шестминутно разглеждане на ВАР. Протестите на Анчелоти и неговият помощник доведоха до това, че те бяха изгонени от Пино Джакомели. „Считам това, което се случи за атака моя професионализъм, играчите ми и клуба“, заяви Анчелоти.