Болоня - Ювентус, Роналдо

Роналдо и Дибала донеса лесен успех на Юве – ВИДЕО

Ювентус спечели при завръщането си в Серия А след тримесечно прекъсване. Шампионите победиха Болоня с 2:0 в 27-я кръг с голове на Кристиано Роналдо и Паоло Дибала.

Роналдо даде тон за успеха в 23-та минута, реализирайки наказателен удар за Старата госпожа. С попадението си нападателят счупи нов рекорд. Това беше неговият 22-и гол през сезона, като той стана най-резултатният португалец, играл Серия А. Досегашното най-добро постижение принадлежеше на сънародника му Руи Коща. Това беше и първи гол за Роналдо след паузата. Той не вкара в реванша за купата срещу Милан, а после и на финала с Наполи.

Десетина минути преди края на първото полувреме Пауло Дибала вкара втори гол. Той се разписа след отлично подаване с пета на Федерико Бернардески.

През втората част бианконерите не допуснаха кой знае какви положения пред своята врата. Иначе Бернардески уцели гредата, а нов гол на Роналдо беше отменен заради засада. Единственият проблем за тима на Маурицио Сари беше червеният картон на Данило в края. Това означава, че шампионът загуби трети ляв защитник. Алекс Сандро е контузен, а Де Шилио получи травма по време на мача с Болоня.

Ювентус дръпна с четири точки пред втория Лацио, който гостува на четвъртия Аталанта в сряда. Болоня е 10-и с 34 точки.